Tarihçe

Hayati Çam Bursu Tarihçesi

Hayati adına bir burs verme fikri, kendisini 2009 yılının Mayıs ayında kaybetmemizden sonraki birkaç ay içinde ortaya çıktı. 2009-2010 öğretim döneminin yaklaşması nedeniyle hızlı bir hazırlık süreci geçirdik. 2009'un Eylül ayında ilk kez düzenlediğimiz bu burs için 62 başvuru aldık. 2009 Ekim ayından 2010 Mayıs ayına kadar 8 aylık bir süre boyunca 5 öğrenciye aylık 150 TL olmak üzere Hayati Çam Bursu iletildi.

Çalışmalarımız sonraki senelerde de devam etti. 2009-2015 yılları arasında toplamda 31 oğrenciye karşılıksız burs sağladık. Bu süre boyunca burs miktarımız da 150 TL'den 200 TL'ye çıktı.

Bursiyerlerimizden aldığımız aşağıdaki e-postalar, önceki senelerdeki bütün çabalarımızın bizi doğru sonuçlara ulaştığını gösterdi ve hepimizi sevindirdi:

2009-2010 öğretim yılı bursiyerimiz: Bu aldığım bursun, benim üniversite hayatımı hem kolaylaştırmamda hem de sosyalleştirmemde çok faydası oldu. İmkanlar dairesi genişledikçe insan üniversiteye daha kolay ve iyi uyum sağlıyor. Bu bağlamda emeği geçen bütün kişilere teşekkürlerimi sunuyorum.

2010-2011 öğretim yılı bursiyerimiz: Bu burs sayesinde, öğretim hayatım kesinlikle daha rahat geçti. Hayati Çam Bursu sosyal hayatımın yanı sıra akademik hayatımda da bana çok yardımcı oldu. Yurt dışında değişim programına gitmeme çok büyük katkı sağlayan bu burs sayesinde kendimi geliştirme imkanı yakaladım. Bu bursun verilmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

2010-2011 öğretim yılı bursiyerimiz: Sizlerden aldığım bu destek, bana okul hayatımda birçok kolaylıklar sağladı. Hem sosyal hem eğitim ortamımda bana imkanlar sunarak, başarıya ulaşmamda yardımcı oldu. Bana bu desteği sağlayarak, kendimi geliştirmemde ve başarıya ulaşmamda bana yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.

2010-2011 öğretim yılı bursiyerimiz: Bir öğrenci için öğrenim hayatındaki en büyük ihtiyacıdır burs alabilmek. Ben ve benim gibi öğrencilerin bu ihtiyacını karşılıksız bir şekilde gideren Hayati Çam Bursu fikir sahiplerine, bu bursu verenlere ve bu organizasyonu yürütenlere teşekkürü bir borç bilirim. Merhum Hayati Çam Beyefendi'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Ne mutlu ki, o böyle kadirşinas arkadaşlara sahip, nur içinde yatsın. Ben de iş hayatına atıldıktan sonra Hayati Çam Bursu'na katkı sağlamaktan geri durmayacağımı bildirmek isterim.

2015-2016 öğretim yılı için de hazırlıklarımız sürmekte. Bu sene şu an için 3 öğrenciye burs vermeyi planlamaktayız. Lütfen siz de gerekli şartları sağlıyorsanız Eylül ayında bursumuz için başvuru yapınız.

Hayati Çam Bursu Düzenleme Komitesi